Jak wymierzyć matę?

2016-03-30

Wysokość:

  1. Przed rozpoczęciem pomiaru należy podjąć decyzję czy będzie pozostawiona szczelina przy podłodze.
  2. Należy zadecydować, do jakiego miejsca będzie sięgała mata (poniżej poręczy, czy też równo z nią).
  3. Po tych ustaleniach należy wymierzyć wysokość w linii prostej góra-dół z dokładnością do 1 cm.
mierzenie_wysokosci_maty

Długość:

    1. Pomiary dokonujemy z dokładnością do 1 cm, zaokrąglając w dół (matę można lekko naciągnąć, nadmiar nie da się ścisnąć, można tylko zawinąć).
    2. Należy mierzyć po tej stronie, po której będzie montowana mata. Gdy mata będzie widoczna z obu stron celowe będzie użycie maty dwustronnej.
mierzenie_długości_maty
  1. Jeżeli mata ma być użyta na kilku sąsiadujących bokach balkonu, można zamówić ją w jednym odcinku, gdyż jest elastyczna na tyle, że można ją zagiąć pod kątem prostym.
  2. Jeżeli mata ma być przepleciona między szczebelkami, należy do pomiaru zamawianej długości wykorzystać kabel (grubości min 0,5 cm - sznurek nie będzie odpowiedni, gdyż nie zachowuje się podobnie do maty), przepleść go w sposób w jaki ma być przepleciona mata, zaznaczyć użytą część kabla, a następnie zmierzyć ją po wyjęciu.
 

Do każdej maty załączany jest zestaw opasek zaciskowych, który pozwala na umocowanie maty do poręczy i szczebelków na balkonie. Nie należy mocować za krańcowe paski maty aby uniknąć zniekształcenia splotu. W zależności od podłoża do którego mocowana jest mata (drewno), istnieje możliwość mocowania zszywaczem tapicerskim lub za pomocą wkrętów.

POBIERZ: JAK WYMIERZYĆ MATĘ PDF
Profile Picture
Profile Picture MataNaLataBot
pixel